Homo Volans

Homo volans je klub studenata povijesti Hrvatskog katoličkog sveučilišta. Osnovan je 2017. godine s ciljem okupljanja studenata koji dijele strast prema povijesti i kulturi. Klub nosi naziv prema izumu Šibenčanina hrvatskog polihistora, leksikografa i izumitelja Fausta Vrančića. Vrančićev homo volans (leteći čovjek) samo je jedan u nizu prijedloga izuma koje objedinjuje u svojem djelu Machinae Novae. Kao što je i naš renesansni intelektualac težio novim otkrićima te novim spoznajama u svrhu proširivanja svojih vidika, tako i klub želi na nove načine otvarati teme iz hrvatske, ali i svjetske povijesti, one poznatije i manje poznate. U klubu se trudimo stvoriti poticajno okruženje gdje je moguće raspravljati o različitim povijesnim temama, razmjenjivati ideje i aktivno sudjelovati u životu Hrvatskog katoličkog sveučilišta. Članovi kluba su studenti svih godina prijediplomskih i diplomskih studija povijesti, a zajedničkim radom organiziraju razne izvannastavne aktivnosti poput konferencija, radionica, predavanja, istraživačkih projekata, humanitarnih akcija, kvizova i filmskih projekcija. Naš cilj je razvijati kritičko razmišljanje, poticati kreativnost i stvoriti zajednicu koja voli učiti i istraživati. Ako studiraš povijest i želiš se uključiti u zanimljive projekte, pridruži nam se! Veselimo se novim članovima i novim idejama!