Izrađeno

Profesori s psihologije i teologije na Erasmus+ posjeti u Milanu

Od 14. do 16. listopada 2024., u sklopu Erasmus+ programa, pročelnik i ECTS koordinatorica Sveučilišnog odjela za psihologiju doc. dr. sc. Dragan Glavaš i izv. prof. dr. sc. Martina Knežević te sveučilišni Erasmus koordinator izv. prof. dr. sc. Zoran Turza posjetili su Fakultet psihologije Katoličkog sveučilišta Sacro Cuore u Milanu. Domaćin posjeta, dekan Fakulteta psihologije, prof. Alessandro Antonietti, organizirao je niz sastanaka tijekom kojih su naši profesori imali priliku detaljno upoznati rad Sveučilišta, odnosno znanstveni i nastavni rad Fakulteta. Na sastancima su se naši profesori susreli s vodećim istraživačima i nastavnicima Fakulteta, uključujući Federicu Biassoni, Alicu Cancer, Lauru Colautti,  Lucu Milanija, Danielu Villani, Caterinu Gozzoli, Guendalinu Graffignu koji su im predstavili svoj znanstveni i nastavni rad, projekte na kojima trenutno rade te s kojima su izmijenili iskustva iz područja interesa.

Glavaš, Turza, Knežević - Milano 4

Osim susreta s kolegama profesorima, i razgovora o mogućim budućim znanstvenim i nastavnim suradnjama, naši profesori posjetili su i Ured za međunarodnu suradnju Katoličkog sveučilišta Sacro Cuore, gdje su s kolegama razgovarali o daljnjem unaprjeđenju već izvrsne suradnje u sklopu razmjene nastavnika i studenata. Također, održali su sastanak i s dr. sc. Stjepanom Ribićem, generalnim konzulom Republike Hrvatske u Milanu upoznavši se sa životom hrvatskih studenata i Hrvata u Milanu. Profesor Turza održao je sastanak s predstavnicima profesora teologije, predvođenima koordinatorom, prof. Robertom Maierom koji je predstavio rad i djelovanje teologa na Katoličkom sveučilištu Sacro Cuore.

Glavaš, Turza, Knežević - Milano 3

U sklopu boravka u Milanu, naši su profesori iskoristili priliku za posjet kulturnim znamenitostima grada, uključujući muzeje i slavnu opernu kuću La Scalu.