Izrađeno

Nastavnice sa Sveučilišnog odjela za psihologiju sudjelovale na međunarodnoj EARA konferenciji održanoj na Cipru

EARA je od 25. do 28. rujna 2024. u gradu Limassol na Cipru organizirala međunarodnu konferenciju na kojoj su sudjelovale nastavnice našeg Sveučilišnog odjela za psihologiju.

Doc. dr. sc. Lana Batinić sudjelovala je u simpoziju Enhancing adolescents’wellbeing and resilience kojega je organizirao prof. dr. sc. Carmel Cefai sa Sveučilišta na Malti. Izložila je rezultate istraživanja koje je provela zajedno s doc. dr. sc. Francescom Giordano i prof. dr. sc. Jasnom Ćurković Nimac - Teaching Resilience in the Summer School ˝Practicing Resilience, Preparing for Recovery˝: Examining Learning Processes and Related Outcomes. Cilj istraživanja bila je evaluacija programa ljetne škole održane 2024. godine u Šibeniku na kojoj su sve tri koautorice sudjelovale kao predavačice. Ljetnu školu je treću godinu zaredom organiziralo Hrvatsko katoličko sveučilište u suradnji s Nanovic Institutom iz SAD-a , Ukrajinskim katoličkim sveučilište te Partnerstvom katoličkih sveučilišta .

Izv. prof. dr. sc. Marina Merkaš, voditeljica projekta Digitalna tehnologija u obitelji: obrasci ponašanja i učinci na razvoj djece , prezentirala je rezultate trogodišnje longitudinalne studije provedene na D.E.C.I.D.E. projektu u okviru poster izlaganja Physical consequences of problematic smartphone use in adolescents: “Do they feel pain when they use their phones for a long time?" .

Asistentica Matea Bodrožić Selak, mag. psych., sudjelovala je na simpoziju pod nazivom Family Interactions and Its Impact on Youth Psycho-Social Development in Families With and Without Migration Background. Tom prilikom, predstavila je rezultate longitudinalne studije provedene u okviru projekta Digitalna tehnologija u obitelji: obrasci ponašanja i učinci na razvoj djece kroz izlaganje Effects of Parents’ Smartphone Use on Children’s Emotions, Behavior, and Subjective Well-Being . Također, Bodrožić Selak je prezentirala rad Conflicts About Adolescents’ Smartphone Use Between Parents and Adolescents: Frequency, Gender Differences, and Association With Adolescent Well-Being u obliku poster izlaganja.