Izrađeno

Gostovanje COST Akcije DEVOTION na Hrvatskom katoličkom sveučilištu

Naše je Sveučilište, na čelu s izv. prof. dr. sc. Sandrom Nakić Radoš s Odjela za psihologiju, bilo domaćin za aktivnosti COST Akcije DEVOTION "Perinatal Mental Health and Birth Related Trauma: Maximising Best Practice & Optimal Outcomes". Od 28. veljače do 2. ožujka održan je Training School "Epigenetics as a lifelong record of the early-life environment" za 15-ak sudionika iz Europe, što je predvodio Dr. Jonathan Turner . Potom je, od 3. do 4. ožujka 2022. održan dvodnevni godišnji sastanak za pedeset članova koji su došli uživo sudjelovati iz dvadeset i sedam zemalja Europe, a pridružilo im se 20-ak kolega putem Zooma. Skup je otvorio Rektor prof. dr. sc. Željko Tanjić, a potom je riječ preuzela voditeljica Akcije Prof Joan Lalor . Dvodnevni skup sastojao se od zajedničkih sastanaka, dva pozvana predavanja, sastanka Upravnog odbora, te sastanaka radnih skupina. U petak 4. ožujka izv. prof. dr. sc. Nakić Radoš održala je pozvano predavanje na temu "Peripartum depression: state-of-the-art and its association with birth experience".
Sudionici skupa imali su samo riječi hvale za gostoprimstvo i organizaciju na našem sveučilištu, te od srca zahvaljujemo svim našim službama na pomoći u organizaciji ovih događanja!