Izrađeno

Doc. dr. sc. Anto Čartolovni sudjelovao u predstavljanju projekta PARADISE na Trinity Collegeu u Dublinu

Trinity College Dublin domaćin je prvog sastanka i susreta konzorcijskih partnera na PARADISE projektu koji se održava ovaj tjedan od 3. do 4. travnja u Dublinu. Projekt PARADISE ima za cilj razviti personalizirani alat za predviđanje rizika od recidiva bolesti kod pacijenta, kako bi se doziranja lijekova moglo prilagoditi, smanjiti pa čak i zaustaviti, a okuplja široki raspon partnera iz Europe u sklopu poziva ERA PerMed Joint translational call for proposals for „Prevention in personalized Medicine“.

Projektom koordinira prof. dr. sc. Mark Little s Trinity Translational Medicine Institute i ADAPT Centra  pri Trinity Colllegu Dublin, a jedan od partnera je i Hrvatsko katoličko sveučilište. Doc. dr. sc. Anto Čartolovni, voditelj Laboratorija za etiku digitalnih tehnologija u zdravstvu i docent na Medicinskom fakultetu Hrvatskog katoličkog sveučilišta u sklopu PARADISE-a voditelj je jednog dijela radnog paketa WP5 – Transparent and Explainable prediction. Na sastanku u Dublinu, doc. dr. sc. Čartolovni prezentirao je radni plan grupe, ciljeve i aktivnosti koji će se ostvariti u narednih 36 mjeseci trajanja projekta.

Više informacija o navedenom projektu možete pronaći na poveznici.