Izrađeno

Blagoslov grla na dan sv. Blaža

U četvrtak, 3. veljače 2022. na  spomendan svetog Blaža, zaštitnika kod svih bolesti vrata i grla održana je sveta misa. Svetu misu predvodio je sveučilišni kapelan vlč. Marko Čolić u koncelebracji s doc. dr. sc. Odilonom Singbom. Misnom slavlju prisustvovali su studenti i zaposlenici Hrvatskog katoličkog sveučilišta, a nakon svete mise uslijedio je blagoslov grla u kojem je  naš kapelan molio da nas Bog po zagovoru svetoga Blaža, biskupa i mučenika, oslobodi bolesti grla i svakog zla.

U svojoj homiliji vlč. Čolić je istaknuo:

Isus u današnjem odlomku poziva učenike da uzmu štap u ruke i nazuju sandale na noge, a novca o pojasu, kruha i torbu da ne nose. Zašto? Isusu je stalo do pokretnosti učenika – oni imaju radosnu vijest pronijeti mnogima, činiti im dobro, izgoniti zloduhe , liječiti. Da bi to mogli dobro činiti i doći mnogima, potrebna im je obuća , a pomoći će im i štap . Ostale stvari , sve dok bi im i nudile povećanje sigurnosti, usporavale bi njihov hod. A to je u fokusu – jer, učenici imaju radosnu vijest donijeti mnogima!