Naš asistent iz Laboratorija za etiku digitalnih tehnologija u zdravstvu (Digit-HeaL) Luka Poslon sudjelovao je kao predavač na Ljetnoj školi bioetike i ljudskih prava u razdoblju od 29. srpnja do 4. kolovoza 2024. koja se održala sedme godine za redom u organizaciji Svjetskog saveza mladih Hrvatska. Na ljetnoj školi je kao predavač sudjelovala i izv. prof. dr. sc. Marijana Togonal s Odjela za komunikologiju Hrvatskog katoličkog sveučilišta, a u ljetnoj školi su sudjelovala i četiri studenta Hrvatskog katoličkog sveučilišta s Odjela za povijest, Odjela za komunikoliju i Odjela za sociologiju.

Ljetna škola u Šibeniku je okupila istaknute stručnjake iz područja bioetike i ljudskih prava s ciljem edukacije mladih o važnim bioetičkim izazovima današnjice koji ugrožavaju ljudsko dostojanstvo. Program škole bio je osmišljen kako bi osnažio sudionike da se uspješno suoče s tim izazovima. Ovogodišnje teme, obrađene kroz interaktivna predavanja, radionice i debate, uključivale su pravo na život, palijativnu skrb, kontrolu populacije, demografiju i surogat majčinstvo.

Naš asistent Poslon iz Digit-HeaL-a održao je dva izlaganja na hrvatskom jeziku pod nazivom „Uvod u bioetiku“ te „Suvremeni izazovi surogatstva“.

Svjetski savez mladih je neprofitna organizacija koja okuplja mlade različitih interesnih područja u dobi od 18 do 30 godina, a za središte djelovanja ima promicanje i zaštitu ljudskih prava temeljenih na neotuđivom ljudskom dostojanstvu.

Više informacija o ljetnoj školi možete pronaći na poveznici.