Naše Sveučilište nudi bogat izbor studijskih programa u područjima društvenih, humanističkih i biomedicinskih znanosti koji se ističu inovativnim pristupom, kombinacijom teorijskog i praktičnog znanja i stručnošću nastavnog kadra. Naglasak je na osobnom razvoju tebe kao studenta i budućeg profesionalca!

Na studiju povijesti, ujedno najstarijem na našem Sveučilištu, učit ćeš i slušati predavanja u manjim grupama, sudjelovati u terenskim nastavama, posjećivati knjižnice, arhive i znanstvene skupove, a imaš priliku sudjelovati i u Erasmus+ programu. Možeš birati jednopredmetni ili dvopredmetni studij, a o kombinacijama studija više možeš saznati ovdje. Tako teorijska znanja odmah možeš primijeniti kroz istraživačke projekte i stručne aktivnosti, a kako bi se maksimalno olakšao prijelaz iz srednje škole na fakultetsku razinu, studira se „obrnutim“ principom – od gradiva moderne povijesti na prvoj godini studija do stare povijesti na petoj. Također, tu je i u klub studenata povijesti „Homo volans“ gdje zajedno s kolegicama i kolegama možeš raditi na vlastitim projektima.

Na studiju komunikologije, praktični dio studija odradit ćeš unutar našeg Kampusa u suvremeno opremljenim radijskim i televizijskim studijima te u vodećim hrvatskim medijima, PR agencijama i drugim tvrtkama u komunikacijskoj industriji. Na diplomskoj razini možeš se specijalizirati za novinarstvo ili odnose s javnošću, a tijekom cijelog studija pozvan/a si uključiti se u brojne projekte, konferencije i istraživanja, te u studentski list "Kompas" i klub studenata komunikologije "PRotagonisti".

Na studiju sociologije steći ćeš teorijska i praktična znanja, uz fokus na upravljanje i javne politike, a uz znanja statistike bit ćeš konkurentan za rad u istraživačkim agencijama i svim drugim institucijama koje proučavaju društva i načine. Možeš birati jednopredmetni ili dvopredmetni studij (kombinacije provjeri ovdje), a uz studij možeš sudjelovati u konferencijama, istraživanjima te se uključiti u klub studenata sociologije "Nexus".

Naš studij sestrinstva kombinira suvremene nastavne metode i praktične vještine, s naglaskom na etički odgovoran pristup zdravstvenoj njezi. Na Kampusu ćeš raditi u suvremeno opremljenim laboratorijima, sudjelovati u simulacijama kliničkih postupaka i slušati predavanja, a veliki dio praktične nastave odradit ćeš u nastavnim bazama (bolnicama) pod iskusnim mentorima. S kolegama se dodatno možeš družiti i u klubu studenata sestrinstva "Nutrix", a možeš se i dodatno specijalizirati u području hitne medicine.

Na studiju psihologije steći ćeš teorijska i praktična znanja iz različitih područja psihologije, od biološke i socijalne psihologije do psihopatologije i psihometrije. Na Kampusu ćeš vježbati istraživanja u Laboratoriju za psihologijska istraživanja, a praksu ćeš dodatni odrađivati i u vanjskim ustanovama usmjerenim na psihološko i psihijatrijsko liječenje. Uz to, možeš se uključiti i u klub studenata psihologije "Hexis" i sudjelovati u brojnim kvizovima, kongresima i drugim aktivnostima.

Na Medicinskom fakultetu HKS-a studirat ćeš na integriranom studiju medicine (šest godina "u komadu"), razvijenom prema najsuvremenijim europskim i svjetskim standardima. Program je usmjeren na multidisciplinarnost, znanstveni rad i humanistički pristup, s posebnim naglaskom na komunikacijske vještine i etičku odgovornost liječnika. Nastavu ćeš imati u moderno opremljenim laboratorijima našeg Kampusa i van Kampusa u bolnicama, kliničkim i zdravstvenim centrima i drugim institucijama gdje ćeš steći parktično iskustvo rada.

Na HKS-u nismo usmjereni samo akademsku izvrsnost, već nam je iznimno važno i da se osobno razvijaš, stekneš međunarodna poznanstva, prijateljstva i suradnje kroz Erasmus+ te da imaš pristup kulturološkim i drugim sadržajima koje organiziramo ili unutar kojih sudjelujemo.