U nedjelju 18. kolovoza 2024. na Sveučilištu u Splitu započela je Ljetna škola Franjine ekonomije koja će trajati do 25. kolovoza 2024.

Tema škole je „Raspodjela bogatstva i cjeloviti ljudski razvoj: doprinosi Franjine ekonomije“, a suorganizatori su Hrvatsko katoličko sveučilište, Fakultet društvenih znanosti s Angelicuma i Docat Centar Split. Škola se ove godine izvodi unutar kombiniranog intenzivnog programa (Blended Intensive Programmes – BIP) uz potporu Europske unije kroz program Erasmus+ u sklopu kojega su partneri Sveučilište primijenjenih znanosti Tarnówa u Poljskoj, Teološki fakultet Sveučilišta u Ljubljani, Katoličko sveučilište Pázmány Péter u Budimpešti i Sveučilište Gál Ferenc iz Segedina u Mađarskoj.

Program je započeo panel raspravom „Nedostatci kapitalizma i cjeloviti ljudski razvoj“ na kojem su govorili Andrej Grubišić, Melanie Rieback iz Nizozemske te fra Martin Carbajo-Nunez koji predaje u San Diegu (SAD) i Antonianumu (Rim). Moderator panela je bio dr. sc. Bruno Petrušić.

Kao predavači s HKS-a na Ljetnoj školi sudjeluju izv. prof. dr. sc. Marijana Kompes sa Sveučilišne katedre za teologiju kao članica programskog i organizacijskog odbora Ljetne škole te doc. dr. sc. Petra Palić sa Sveučilišnog odjela za sociologiju. Ljetna škola okuplja tridesetak sudionika iz europskih zemalja te dvanaest predavača. Cjeloviti program Ljetne škole dostupan je na poveznici