Izrađeno

Molitva i Srce za Ukrajinu

Slijedeći poziv pape Franje akademska zajednica Hrvatskog katoličkog sveučilišta u liturgijsko vrijeme korizme ušla je zajedničkim euharistijskim slavljem i obredom pepeljenja koje je na Pepelnicu predvodio sveučilišni kapelan vlč. Marko Čolić u koncelebraciji s rektorom sveučilišta prof. dr. sc. Željkom Tanjićem, doc. dr. sc. Odilonom Singbom i doc. dr. sc. Josipom Bošnjakovićem.

Na svetoj misi u homiliji sveučilišni kapelan je istaknuo da je ovo slavlje „lijepa prilika da zajednički koraknemo u sveto vrijeme korizme – tradicionalno vrijeme vršenja djela milosrđa, molitve i posta. Obredom pepeljenja podsjećamo se na vlastitu krhkost , ali se, slušajući Evanđelje, oslanjamo na Oca, dobrog i blagog, koji vidi u skrovitosti.“

Rektor Tanjić u svom je obraćanju na kraju svete mise najavio karitativnu akciju „Srce za Ukrajinu“ koje naše Sveučilište organizira za Ukrajinsko katoličko sveučilište u Lavovu. „Naši su pogledi upereni prema Ukrajini i ratu koji bukti u toj nama prijateljskoj zemlji. Hrvatsko katoličko sveučilište ima partnerski i prijateljski odnos s Ukrajinskim katoličkom sveučilištem s kojim smo povezani kroz razne organizacije, od Europske federacije katoličkih sveučilišta , Svjetske federacije katoličkih sveučilišta do Partnerstva katoličkih sveučilišta . Pozivam vas da se preko našeg Fonda solidarnosti uključite u akciju i pomognemo svi zajedno materijalno, ali i duhovno, molitvom i postom da rat u Ukrajini prestane“ – rekao je rektor Tanjić.

Nakon svete mise, odazivajući se na poziv pape Franje na intenzivniju molitvu za prestanak rata u Ukrajini,  uslijedila je molitva klanjanja pred Presvetim oltarskim sakramentom i molitva Krunica Božjeg milosrđa.

U 16 sati na Facebook stranici Ukrajinskog katoličkog sveučilišta održava se zajednička molitva na koju su pozvani da zajedno mole s profesorima, studentima i osobljem Ukrajinskog katoličkog sveučilišta za mir u Ukrajini i prestanak rata.

**************************************

Child in a wheat field. In vyshyvanka, the concept of the Independence Day of Ukraine. Selective focus. Kid.

Kako sudjelovati u akciji „Srce za Ukrajinu“?
Svoje priloge u Fond solidarnosti iz kojeg će se uplatiti pomoć Ukrajinskom katoličkom sveučilištu može se doznačiti na račun Hrvatskog katoličkog sveučilišta HR1123400091110353987 .