U povodu Međunarodnog dana sestrinstva, u petak 9. svibnja 2024., studenti Sveučilišnog odjela za sestrinstvo zajedno s profesorima i pročelnicom izv. prof. dr. sc. Martom Čivljak uputili su se u Rijeku na studijsko putovanje.

Tom prigodom sudjelovali na hodočasničkoj misi u Svetištu Majke Božje na Trsatu. Obišli su svetište, klaustar, kapelu zavjetnih darova i riznicu samostana. Na kraju svog boravka imali su i duhovni nagovor i kratko predavanje „Što znači biti supatnik?“ koje je vodio fra Siniša Pucić.

Potom su se uputili u novi bolnički kompleks na Sušaku gdje ih je primio ravnatelj KBC-a Rijeka prof. dr.sc. Alen Ružić, dr. med u pratnji pomoćnice za sestrinstvo Snježane Juričić, mag. med. techn. i drugih suradnika. Ravnatelj Ružić je našim studentima i profesorima pokazao novoopremljene prostore, medicinsku i nemedicinsku opremu, objasnio im rad s pacijentima u novom bolničkom kompleksu te im zahvalio na pokazanom interesu. Izv. prof. dr. sc. zahvalila je profesoru Ružiću i njegovom timu na dobrodošlici, izrazivši želju za suradnju s KBC-om Rijeka na eventualnim budućim projektima i razvoju zdravstva u Hrvatskoj.