U subotu, 11. svibnja 2024. na Cvjetnom trgu u Zagrebu odvila se javnozdravstvena akcija povodom Hrvatskog dana šećerne bolesti, pod motivacijskim geslom “Zajedno smo jači!”. S našega Sveučilišta akciji su se pridružili dr. sc. Vilma Kolarić i naši studenti Sveučilišnog odjela za sestrinstvo: Ivona Gracin, Alenka Lakatoš, Hrvoje Pili i Matko Matišić iz Kluba studenata sestrinstva HKS-a Nutrix. Akcija je bila posvećena promicanju zdravlja i osvještavanju javnosti o važnosti prevencije šećerne bolesti. Mjerenjem razine šećera u krvi i krvnog tlaka te dijeljenjem informativnih letaka, željeli smo educirati građane o ovom globalnom zdravstvenom izazovu.

U nedjelju, 12. svibnja 2024. obilježen je drugi dio akcije zajedno s predstavnicima našega Sveučilišta, docentom Ivicom Matićem, zamjenikom pročelnice Sveučilišnog djela za sestrinstvo, dr. sc. Vilmom Kolarić i Teom Lukić, studenticom sestrinstva i aktivnom članicom Kluba sestrinstva. Ovoga puta, na Bundeku, na Stazi zdravlja, promovirali smo važnost zdravih životnih navika i kontinuirane borbe protiv kroničnih nezaraznih bolesti. Ovim putem zahvaljujemo Hrvatskom savezu dijabetičkih udruga i predsjednici dr. sc. Zrinki Mach na pozivu za sudjelovanje. Naša suradnja podsjeća nas kako kolektivnim naporima možemo ostvariti značajne promjene u društvu. Budimo zajedno jači!