U srijedu 15. svibnja 2024., studenti treće godine sveučilišnog prijediplomskog studija sestrinstva imali su jedinstvenu priliku zaviriti u srce hrvatske transfuzijske medicine! Inicijativom doc. dr. sc. Ivice Matića, nositelja kolegija Intervencije medicinskih sestara u transfuzijskom liječenju, naši studenti uputili su se u Hrvatski zavod za transfuzijsku medicinu, a njihovu posjetu pridružili su se i članovi Kluba studenata sestrinstva HKS-a Nutrix!

Kroz dva predavanja studenti su dobili priliku steći nova znanja i u pratnji stručnog osoblja Zavoda prošetati prostorijama vidjeti kako izgleda proces darivanja krvi, laboratorij te gdje se pripremaju krvni pripravci za pomoć potrebitima.

Hvala Hrvatskom zavodu za transfuzijsku medicinu i njegovim predanim zaposlenicima na srdačnom dočeku i gostoprimstvu! Nadamo se da će ovaj posjet biti početak plodne suradnje između našeg Sveučilišta i Zavoda!