Profesori Hrvatskog katoličkog sveučilišta doc. dr. sc. Ivica Matić sa Sveučilišnog odjela za sestrinstvo i izv. prof. Zoran Turza sa Sveučilišne katedre za teologiju posjetili su 9. i 10. rujna 2024. Fakultet zdravstvenih studija Sveučilišta Zapadne Češke u Plzenu, gdje su obišli stručne učionice za izvođenje nastave na sestrinstvu, simulacijski centar i Sveučilišnu bolnicu u Plzenu, uključujući klinike za onkologiju, radiodijagnostiku te ginekologiju i opstetriciju.

Susreli su se s dr. Alenom Lochmannovom, prodekanicom za međunarodnu suradnju i Ing. Lucie Brůžkovom iz Ureda za međunarodnu suradnju koje su predstavile napredne prakse i opremu koju koriste u edukaciji i kliničkom radu.

Posjet je zaključen obilaskom sveučilišnog kampusa uz vođenje dr. Romane Suche, koji je pružio uvid u infrastrukturu, istraživačke centre i istraživački rad profesora i studenata. Upoznavanjem obrazovnih procesa i istraživačkih aktivnosti na Fakultetu zdravstvenih studija osnažena je suradnja dvaju studija sestrinstva te će se u narednom periodu osnažiti razmjena studenata i nastavnika između dviju institucija u sklopu Erasmus+ projekta.