U ovogodišnjem izdanju studije o svjetskim znanstvenicima s najvećim utjecajem citiranosti objavljenom 16. rujna 2024. naši profesori Livia Puljak i Hrvoje Štefančić s Hrvatskog katoličkog sveučilišta nalaze se među 2% znanstvenika na svijetu s najvećim utjecajem citiranosti!

Ovogodišnje izdanje studije također donosi podatke o najutjecajnijim znanstvenicima u 2023. kao i u cijeloj karijeri, stoga s posebnim ponosom prenosimo kako se profesorica Puljak nalazi se na obje liste; po rangu je među 1% znanstvenika s najvećim utjecajem citiranosti za 2023. (41.222 od 223.152) i među 2% najboljih u cijeloj karijeri (151.120 od 217.097), a profesor Štefančić nalazi se među 2% najutjecajnijih znanstvenika u cijeloj karijeri (157.411 od 217.097).

Analizu pod nazivom August 2024 data-update for “Updated science-wide author databases of standardized citation indicators” petu godinu zaredom izradila je istraživačka skupina sa Sveučilišta Stanford u Kaliforniji koju vodi profesor John P. A. Ioannidis. Dvije liste s popisom svjetskih znanstvenika s najvećim utjecajem citiranosti nalaze se na mrežnoj stranici izdavača Elsevier koju možete pronaći ovdje

Ta objava uključuje javno dostupnu bazu podataka koja sadrži podatke o vrhunskim znanstvenicima, a u kojoj se nalaze standardizirane informacije o citatima, h-indeksu, hm-indeksu prilagođenom koautorstvu, citatima radova na različitim pozicijama autora i skupnom pokazatelju utjecaja citiranosti. Na popisu 2% najboljih za 2023. godinu nalazi se 116 znanstvenika s afilijacijom iz Hrvatske, a na popisu za cijelu karijeru nalaze se 82 znanstvenika s afilijacijom iz Hrvatske.