Na Hrvatskom katoličkom sveučilištu 12. i 13. rujna 2024. održana je međunarodna znanstvena konferencija „Envisioning Actionable Transformation for Climate Resilience and Societal Change through Transdisciplinary Dialogues (ShiftCost_Zagreb2024)“. Niz međunarodnih znanstvenika i stručnjaka iznio je multidisciplinarno viđenje na temu klimatske krize, a sudjelovali su i naši profesori te studenti s Hrvatskog katoličkog sveučilišta.

Doc. dr. sc. Marija Sertić sa Sveučilišne katedre za teologiju održala je izlaganje pod nazivom Ecological Education and Wisdom u kojem je s etičke perspektive istaknula ulogu i značaj krjeposti mudrosti unutar ekološkog obrazovanja. Doc. dr. sc. Ivana Brstilo Lovrić sa Sveučilišnog odjela za sociologiju i naša studentica Marta Čagalj, odnedavno i sveučilišna magistra sociologije koja je bila suvoditeljica Kluba studenata sociologije Nexus, obradile su aktualnu sociološku problematiku brze mode naslovljeno Youth and Waste Culture: Are They in for a Sustainable Fashion Future?

Sveučilišna magistra komunikologije Hana Lučić, također studentica HKS-a, zajedno s doc. dr. sc. Matildom Kolić Stanić s Odjela društveno-humanističkih znanosti Sveučilišta u Slavonskom Brodu i doc. dr. sc. Krešimirom Dabom s Instituta za migracije i narodnosti prezentirala je temu Can Digital Fashion Lead to More Sustainable Fashion?

Čestitamo našim profesorima i studentima na uspješnim izlaganjima koji su potaknuli interes okupljenih međunarodnih znanstvenika i doprinijeli zajedničkoj raspravi o perspektivama rješavanja klimatske krize!

Sažetci predavanja dostupni su na poveznici.