HRVATSKO KATOLIČKO SVEUČILIŠTE
Ilica 244

9. rujan 2024.

Informacija i zapisnik o privremenim rezultatima izbora za predstavnike u Studentski zbor Hrvatskog katoličkog sveučilišta

Izbori za predstavnike u Studentski zbor Hrvatskog katoličkog sveučilišta održali su se dana 6. rujna 2024. godine, od 8 do 20 sati na daljinu (online), putem Informacijskog sustava za elektroničko glasovanje, kojem se pristupalo putem poveznice www.inp.unicath.hr, a u koji se prijavljivalo s elektroničkim identitetom sustava AAI@EduHr. Birani su predstavnici studenata za prijediplomsku razinu sveučilišnog studija Komunikologija, prijediplomsku razinu sveučilišnog studija Povijest, prijediplomsku razinu sveučilišnog studija Psihologija, prijediplomsku razinu sveučilišnog studija Sestrinstvo, prijediplomsku razinu sveučilišnog studija Sociologija, sveučilišnog integriranog prijediplomskog i diplomskog studija Medicina, diplomsku razinu sveučilišnog studija Komunikologija, diplomsku razinu sveučilišnog studija Povijest, diplomsku razinu sveučilišnog studija Psihologija, diplomsku razinu sveučilišnog studija Sestrinstvo, diplomsku razinu sveučilišnog studija Sociologija te doktorskih studija Sveučilišta.

Po završetku izbora te elektroničkom izvozu podataka (s obzirom na način provođenja izbora), Izborno povjerenstvo utvrdilo je broj studenata koji su pristupili izborima kao i broj glasova za svakog od kandidata. Za vrijeme provođenja izbora Izborno povjerenstvo zaprimilo je prijavu o kršenju izborne šutnje na koju je reagiralo skrećući dužnu pažnju svim sudionicima na pridržavanje izborne šutnje putem e-pošte (s obzirom na način provođenja izbora – koji je bio na daljinu).

U nastavku donosimo privremene rezultate izbora za predstavnike u Studentski zbor Hrvatskog katoličkog sveučilišta. Protiv privremenih rezultata izbora svaki kandidat na listi kandidata ovlašten je podnijeti obrazloženi prigovor u roku od tri (3) radna dana od dana objavljivanja privremenih rezultata izbora. Prigovor se u pisanom obliku podnosi Povjerenstvu za prigovore putem adrese elektroničke pošte prigovori.izbori@unicath.hr

Na izbore se odazvalo ukupno 196 studenata, odnosno 14, 68 % od ukupnog broja studenata koji su imali pravo glasovati na ovim izborima. Broj studenata koji su izašli na izbore po razinama studija je sljedeći:
a) Sveučilišni prijediplomski studij Komunikologija – 23 studenta;
b) Sveučilišni prijediplomski studij Povijest – 40 studenata;
c) Sveučilišni prijediplomski studij Psihologija – 39 studenata;
d) Sveučilišni prijediplomski studij Sestrinstvo – 24 studenta;
e) Sveučilišni prijediplomski studij Sociologija – 3 studenta;
f) Sveučilišni diplomski studij Komunikologija – 15 studenata;
g) Sveučilišni diplomski studij Povijest – 9 studenata;
h) Sveučilišni diplomski studij Psihologija – 6 studenata;
i) Sveučilišni diplomski studij Sestrinstvo – 7 studenata;
j) Sveučilišni diplomski studij Sociologija – 7 studenta;
k) Sveučilišni integrirani prijediplomski i diplomski studij Medicina – 21 student
l) Doktorski studiji – 2 studenta.

Od 196 popunjenih e-glasačkih listića, 10 birača je odabralo da se ne želi izjasniti. Privremeni rezultati izbora, a koje donosimo u nastavku, bit će objavljeni na mrežnim stranicama i oglasnoj ploči Sveučilišta.

Broj glasova za svakog kandidata i njegovog zamjenika, prema razinama studija i sveučilišnom odjelu je sljedeći:

Predsjednica Izbornog povjerenstva, dr. sc. Ana Haramina