U petak 24. svibnja 2024.  Voditeljica ureda Isusovačke službe za izbjeglice Ana Marčinko održala je gostujuće predavanje  je studentima komunikologije ne kolegiju Međunarodna komunikacija izv. prof. dr. sc. Irene Sever Globan.

Gđa Marčinko podijelila je sa studentima svoja iskustva rada s izbjeglicama, predstavila im je povijest ove organizacije, objasnila glavne aktivnosti kojima se Služba za izbjeglice bavi (od pravno-administrativnih do edukativnih) te je navela i poteškoće s kojima se susreće u svom radu, posebno kada je riječ o pravnom aspektu statusa izbjeglica koji u Hrvatskoj još nije uređen. Također je naglasak stavila i na problematičan prikaz izbjeglica u medijima koji često pridonosi učvršćivanju stereotipa i predrasuda istaknuvši potrebu medijskog prikaza i “druge strane medalje”, davanja glasa samim izbjeglicama te iznesošenja motiva napuštanja vlastite domovine koji nikada nisu banalni već posljedica teških i traumatičnih životnih situacija. Gđa Marčinko na kraju predavanja studentima je podijelila knjigu biografije utemeljitelja Isusovačke službe za izbjeglice Pedra Arrupe te ih pozvala volonterski i  profesionalno uključe u rad ove organizacije kojoj su itekako potrebni medijski stručnjaci.