U ponedjeljak, 8. srpnja 2024. Hrvatsko katoličko sveučilište posjetila je Erasmus+ koordinatorica s Katoličkog sveučilišta Murcia (Španjolska), Raquel Calatayud López.

U Vijećnici Hrvatskog katoličkog sveučilišta susrela se s rektorom prof. dr. sc. Željkom Tanjićem, prorektorom za međunarodnu suradnju prof. dr. sc. Hrvojem Štefančićem, pročelnikom Sveučilišnog odjela za psihologiju doc. dr. sc. Draganom Glavašem, pročelnicom Sveučilišnog odjela za sestrinstvo izv. prof. dr. sc. Martom Čivljak, doc. dr. sc. Ivicom Matićem, zamjenikom pročelnice Sveučilišnog odjela za sestrinstvo, Vesnom Mijoč, višom predavačicom i voditeljicom Kabineta vještina te koordinatoricom kliničke nastave na studiju sestrinstva, izv. prof. dr. sc. Zoranom Turzom te voditeljicom Odjela za projekte mobilnosti Aleksandrom Gečević, mag. soc. et. mag. educ. soc.

Prilikom susreta potpisan je međuinstitucijski sporazum omogućujući razmjenu nastavnika i studenata u područjima psihologije, komunikologije, sestrinstva i medicine čime će se suradnja dviju institucija još više razviti.
Katoličko sveučilište Murcia poznato je kao “sveučilište sporta” u Španjolskoj zbog svoje orijentacije na sport i profesionalne sportske klubove, uključujući UCAM košarkaški tim, koji je ove godine bio u final fouru u Španjolskoj. Sveučilište stipendira profesionalne sportaše, uključujući olimpijce, i pruža podršku u obrazovanju sportaša za život nakon sportske karijere.