Svečana promocija 33 polaznika PNB programa održana je u subotu 18. svibnja 2024. u dvorani “Bl. Alojzija Stepinca” na Hrvatskom katoličkom sveučilištu.

U ime domaćina polaznike, njihove obitelji i prijatelje srdačno je pozdravila izv. prof. dr. sc. Marijana Togonal, moderatorica programa.

Svečani je čin započeo pozdravnim govorom prorektora za nastavu prof. dr. sc. Roka Mišetića, koji je ujedno prenio pozdrave i zahvalu rektora prof. dr. sc. Željka Tanjića. U uvodnim je riječima prorektor istaknuo da je PN program stručnog usavršavanja za potrebe cjeloživotnog obrazovanja, stoga on na tržištu rada ima izuzetnu važnost i vrijednost. Zahvalio je polaznicima što su odabrali baš Hrvatsko katoličko sveučilište te im čestitao na uspjehu.

Nakon prorektora Mišetića nazočne je pozdravila i voditeljica PN-a profesorica Vjera Brković koja je istaknula kako je misija i vizija Hrvatskog katoličkog sveučilišta kontinuirana potraga za istinom kroz istraživanja te uz pomoć odgojno-obrazovne djelatnosti raditi na očuvanju i prenošenju znanja za dobrobit društva, pri čemu se osobita pozornost posvećuje razvoju cjelovite osobe. Profesorica Brković kazala je kako smo danas svi svjedoci da život i rad u 21. stoljeću zahtijeva pojedince koji su spremni kontinuirano usvajati i proširivati znanja, vještine, stajališta te pojedince koji su sposobni aktivno participirati u društvu prenošenjem pozitivnih vrijednosti. Zahvalila je polaznicima na povjerenju i naglasila kako njihova diploma nije samo papir već puno više od toga.; u njoj je utkan trud, žrtva, napor i odricanje ljudi koji su uz svoj posao, obiteljske, zdravstvene i druge poteškoće odlučili se školovati i usavršavati te u konačnici i završiti ono što su upisali. Program PN ove godine obilježava desetu godišnjicu postojanja, trenutno je upisana 21. grupa polaznika što je dokaz kvalitete rada i truda svih suradnika koji su uključeni u izvođenje programa.

Nakon pozdravnih govora započela je svečana dodjela potvrda koje su podijelili prorektor Mišetić i voditeljica Brković. Potom je uslijedio i najveseliji dio promocije: čestitanje i zajedničko fotografiranje.

Na kraju u ime polaznika Dragica Jengić zahvalila je svim djelatnicima Sveučilišta koji su dio organizacije, vođenja i provedbe PN programa. Posebnu je zahvalu uputila predavačima koji su polaznicima pomogli da unaprijede postojeće znanje, ali i koji su im otvorili nove vidike u životu i poslu.

Tekst: Prof. Vjera Brković