U utorak 10. rujna 2024. održan je Tečaj trajne edukacije – Klinički izazovi i pristup liječenja kronične venske bolesti u organizaciji Hrvatskog katoličkog sveučilišta i European Wound Management Association (EWMA). Cilj tečaja bio je promicati intenzivnu suradnju stručnjaka različitih specijalnosti i profila pri riješenju problema kronične venske bolesti, uz temeljno znanje i usvajanje standardiziranih postupaka i metoda te nova saznanja o preventivnim i kurativnim postupcima, a sve popraćeno izmjenom iskustava sa stručnjacima iz našeg okruženja.

U ime Hrvatskog katoličkog sveučilišta polaznicima se obratila pročelnica Sveučilišnog odjela za sestrinstvo izv. prof. dr. sc. Marta Čivljak koja je svima poželjela dobrodošlicu te dobar i učinkovit rad.

Kroz cjelodnevni program polaznici su sudjelovali u teorijskim i praktičnim predavanjima usmjerenim na stjecanje znanja o etiologiji, patogenezi, kliničkoj slici i diferencijalnoj dijagnozi te su saznali novosti u liječenju kronične venske bolesti.

Polaznici su dobili i priručnik koji obrađuje teme od anatomije krvožilnog sustava donjih udova preko patofiziologije kronične venske bolesti i detaljnog prikaza imunoloških značajka u cijeljenju venskih ulceracija, a nudi i kritički osvrt na smjernice lokalne terapije biookluzivnim oblogama uz koncept higijene rane, njega oštećene barijere kože i diferencijalnoj dijagnozi.