U četvrtak 19. rujna 2024. prije početka nove XV. akademske 2024./2025. godine Uprava Hrvatskog katoličkog sveučilišta na čelu s rektorom prof. dr. sc. Željkom Tanjićem susrela se s nastavnicima i djelatnicima Hrvatskog katoličkog sveučilišta. Susret je započeo uvodnom molitvom koju je predvodio Sveučilišni kapelan vlč. Branimir Jagodić, nakon čega su uslijedila predavanja i predstavljanja rada u protekloj godini.

U prvom dijelu programa predstavljeni su novi članovi uprave Sveučilišta i pročelnici Sveučilišnih odjela, predstavljeni su rezultati i preporuke reakreditacijskog postupka te je najavljeno uvođenje novih digitalnih sustava u nastavnom procesu. Od 1. listopada 2024. na mjesto prorektorice za međunarodnu suradnju dolazi prof. dr. sc. Jasna Ćurković-Nimac umjesto prof. dr. sc. Hrvoja Štefančića, a na mjesto prorektora za kvalitetu, identitet i poslanje Sveučilišta dolazi prof. dr. sc. Ante Crnčević.  Kao novi pročelnici Sveučilišnih odjela imenovani su doc. dr. sc. Ivana Brstilo-Lovrić kao pročelnica Sveučilišnog odjela za sociologiju te doc. dr. sc. Ivica Matić kao pročelnik Sveučilišnog odjela za sestrinstvo.

Prorektor za nastavu prof. dr. sc. Roko Mišetić nastavnicima i djelatnicima predstavio je novi digitalni program INP koji će objedinjavati administrativne i nastavne procese, a izv. prof. dr. sc. Ines Sabotič sa Sveučilišnog odjela za povijest predstavila je rezultate nedavnog reakredistacijskog postupka te preporuke za poboljšanje nastavnog procesa, studijskih programa i općenitog rada Sveučilišta.

U drugom dijelu programa prorektori Štefančić, Antolović i Mišetić iz svojih su područja predstavili dosadašnje rezultate u proteklom mandatu te planove za budući mandat i novu akademsku godinu 2024./2025., te su dodijeljene nagrade zaposlenicima HKS-a za rad u protekloj akademskoj godini. Nagrada za izvrsnost u nastavnom radu dodijeljena je doc. dr. sc. Miriam Mary Brgles sa Sveučilišnog odjela za sociologiju, nagrada za izvrsnost u znanstveno-istraživačkom radu dodijeljena je izv. prof. dr. sc. Sandri Nakić Radoš, univ. spec. clin. psych. sa Sveučilišnog odjela za psihologiju, u kategoriji nagrada za poticanje i postignuća zaposlenika na stručno-administrativnim, tehničkim i općim poslovima dodijeljena je Martini Pavić, mag. admin. publ. Voditeljici ureda Sveučilišnih odjela za komunikologiju i sociologiju, nagrada za institucijski doprinos razvoju Sveučilišta dodijeljena je izv. prof. dr. sc. Ines Sabotič sa Sveučilišnog odjela za povijest i dr. sc. Toniju Ćosiću sa Sveučilišnog odjela za sociologiju, nagrada za doprinos društvenoj misiji i prepoznatljivosti Sveučilišta Matei Vidulić, mag. comm. sa Sveučilišnog odjela za komunikologiju, a nagrada za promicanje katoličkog identiteta Sveučilišta doc. dr. sc. Lani Batinić sa Sveučilišnog odjela za psihologiju.

Na kraju sastanka rektor Tanjić zahvalio je na suradnji prorektoru Štefančiću za njegov rad u dva prorektorska mandata, izv. prof. dr. sc. Mariju Bari na pročelničkom mandatu na Sveučilišnom odjelu za sociologiju i izv. prof. dr. sc. Marti Čivljak za dva pročelnička mandata na Sveučilišnom odjelu za sestrinstvo.