U sklopu znanstvenoga projekta Hrvatskog katoličkog sveučilišta „Toma Kovačević – Katalog zagrebačkih biskupa i kanonika“ u subotu 18. svibnja 2024. održan je okrugli stol na temu „Toma Kovačević – Katalog zagrebačkih biskupa i kanonika“ i hrvatska historiografija u 18. stoljeću. Susret je održan u suradnji s Istraživačkom grupom za proučavanje 18. stoljeća – IGOS.

Izlaganja su održali: doc. dr. sc. Valentina Janković Barbarić koja je predstavila rezultate spomenutoga projekta i doc. dr. sc. Stipe Ledić – nastavnici sa Sveučilišnog odjela za povijest Hrvatskog katoličkog sveučilišta te potom izv. prof. dr. sc. Marko Jerković s Fakulteta hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu i dr. sc. Teodora Shek Barnardić s Hrvatskog instituta za povijest. Uslijedila je rasprava temeljena na prezentiranim temama o Zagrebačkome kaptolu: povijesti održivosti, potom Tomi Kovačeviću i Baltazaru Adamu Krčeliću kao povjesničarima Stolne crkve zagrebačke te o strukturi i diskrsu Kovačevićeva djela „Catalogus praesulum Zagrabiensium“.