obavijest studentima

Izbori predstavnika za Studentski zbor

Pred nama su izbori za Studentski zbor koji će se održati 10. lipnja 2024. godine. Kao predstavničko tijelo studenata Studentski zbor štiti interese studenata, predstavlja ih i sudjeluje u odlukama u tijelima Hrvatskog katoličkog sveučilišta.

Kandidature za izbore primat će se do 29. svibnja 2024., a mogu se kandidirati:

• svi studenti Sveučilišta
• kandidat se prijavljuje popunjavajući obrazac koji sastavlja Izborno povjerenstvo, a koji je dostupan u elektronskom obliku na web stranici Sveučilišta
• svaki kandidat mora imati i zamjenika kojeg također prijavljuje putem obrasca
• za studentskog predstavnika ne može se kandidirati student koji u posljednje dvije godine studija nije prikupio minimalno 60 ECTS-a ili koji ponavlja godinu. Stoga je uz popunjeni obrazac potrebno dostaviti i presliku studentske isprave kojom se dokazuje da za kandidaturu ne postoje zapreke .

Studentski zbor sastoji se od 11 predstavnika studenata koji predstavljaju sve Sveučilišne odjele i Sveučilišni integrirani prijediplomski i diplomski studij Medicina Hrvatskog katoličkog sveučilišta, a mandat traje dvije godine. Lista kandidata bit će objavljena 31. svibnja 2024. na oglasnoj ploči i web stranici Sveučilišta.

Prijave se podnose na mail Izbornog povjerenstva: studentski.izbori@unicath.hr