Gostujuće predavanje docentice Riniolo iz Milana o mješovitim metodama istraživanja

U četvrtak, 24. listopada u 17 sati u Dvorani Blaženog Alojzija kard. Stepinca, doc. dr. sc. Veronica Riniolo održat će gostujuće predavanje pod naslovom „Mixed Methods Research “. Predavanje se održava kao obavezni dio Metodološkoga modula.

Doc. dr. sc. Veronica Riniolo zaposlena je na Odjelu za sociologiju Fakulteta političkih i društvenih znanosti milanskoga Katoličkoga sveučilišta Presvetoga Srca. Glavni istraživački interesi su joj područja migracija, etničkih manjina i mladih migrantskog podrijetla s fokusom na politički aktivizam i diskriminaciju. Predaje kolegije Sociologija međuetničkog suživota i Laboratorij kvantitativnih društvenih istraživanja na spomenutome Fakultetu te Mješovite metode na Doktorskoj školi sociologije, organizacije i kulture. Članica je Znanstvenog odbora talijanskog tima Studije europskih vrijednosti i Istraživanja svjetskih vrijednosti te metodološke sekcije u AIS . Također je članica Znanstvenog odbora za Društvene znanosti Međunarodne federacije katoličkih sveučilišta . Docentica Riniolo članica je uredništva relevantnih znanstvenih časopisa i međunarodnih istraživačkih mreža, a radila je i kao vanjski stručnjak Europske Komisije. Dobitnica je više nagrada za svoj znanstveni rad. Više informacija o biografiji i znanstvenim interesima docentice Riniolo dostupno je na poveznici.

Pozivamo sve studente doktorskoga studija Sociologija: vrijednost, identitet i društvene promjene u hrvatskome društvu na predavanje doc. dr. sc. Veronice Riniolo, nakon kojega će imati priliku postavljati pitanja i raspravljati o temi.

Svim studentima doktorskoga studija koji budu prisutni na predavanju dolazak se priznaje u okviru semestralnih obveza te se upisuje u izvješće.

Predavanje će se održati u sklopu Erasmus+ programa mobilnosti zaposlenika u nastavi.