Izbori za studentske predstavnike u Studentski zbor Hrvatskoga katoličkoga sveučilišta održat će na daljinu (online) u petak 6. rujna 2024. godine.

Studentski zbor je nepolitička, nestranačka, nevladina, neprofitna organizacija studenata Sveučilišta. Kao izborno predstavničko tijelo studenata Studentski zbor štiti interese studenata, sudjeluje u odlučivanju u tijelima Hrvatskoga katoličkoga sveučilišta i predstavlja studente u sustavu visokoga obrazovanja.

Kandidature za izbore studentskih predstavnika u Studentski zbor mogu se podnositi od dana objave ove Obavijesti na mrežnoj stranici Sveučilišta zaključno do 26. kolovoza 2024. u 00:00.

Za studentskog predstavnika u Studentskom zboru ne može se kandidirati student:
 1) koji u posljednje dvije godine studija nije prikupio minimalno 60 ECTS bodova (osim ako se radi o studentu prve godine studija),
2) koji ponavlja godinu tijekom studija.

Za kandidaturu, svaki kandidat dostavlja sljedeću dokumentaciju:
1) popunjeni Obrazac prijave za predstavnika ili zamjenika studentskog predstavnika u Studentskom zboru  dostupan na poveznici
2) potvrda s prijepisom ocjena
3) fotografiju
4) kratki životopis
5) kratko obrazloženje o razlogu kandidature.

Studentski zbor sastoji se od 12 predstavnika studenata koji predstavljaju sve razine studija na Sveučilišta, a mandat im traje dvije godine. Lista kandidata bit će objavljena dana 28. kolovoza 2024. godine na oglasnoj ploči i mrežnoj stranici Sveučilišta.

Prijave se podnose na adresu elektroničke pošte: studentski.izbori@unicath.hr