Izrađeno

Četvrti korizmeni tjedan na našem Sveučilištu

Dragi studenti, nastavnici i djelatnici,

započeli smo s novim tjednom našeg korizmenog hoda prema svetkovini Kristova uskrsnuća. Od srca vas pozivam na aktivnosti i događaje koji će se kroz ovaj tjedan održavati na našem Sveučilištu u sklopu rada sveučilišne kapelanije. U nastavku šaljem pregled ovotjednog programa.

PONEDJELJAK (16.3.2026.)
Navečer u 18:30 u sveučilišnoj kapelici održat će se susret za sve one koji sudjeluju u ovogodišnjim korizmenim duhovnim vježbama u svakodnevici.


UTORAK (17.3.2026.)
Sveta misa ovog utorka izvanredno će se održati u jutarnjem terminu u 8:15 sati. To znači da redovite svete mise u 12 sati ovoga utorka neće biti!

Također, koristim priliku da vas ovim putem pozovem na predavanje uglednog isusovca, psihologa i sveučilišnog profesora prof. emer. dr. sc. dr. h. c. Mihálya Szentmártonija SJ pod naslovom „Veliki mistici, mali mistici, lažni mistici – lutanja jednog psihologa u svijetu otajstava“, koje će se u utorak od 11 do 12 sati održati u dvorani "Bl. Alojzije Stepinac".

Svakog korizmenog utorka u 12:30 sati u sveučilišnoj kapelici moli se pjevana krunica Božjeg milosrđa. 
 

SRIJEDA (18.3.2026.)
U srijedu je od 10:30 do 11:45 u sveučilišnoj kapelici prilika za klanjanje pred Presvetim i za svetu ispovijed.

Također, s početkom u 18:00 sati u Auli magni Hrvatskog katoličkog sveučilišta održat će se i premijera dramske predstave „Muka Kristova ili za koga je pravednik razapet“ hrvatskog dramatičara Rajmunda Kuparea u izvedbi Dramske sekcije Hrvatskog katoličkog sveučilišta pod redateljstvom našega studenta i umjetničkog voditelja Dramske sekcije, Luke Vintera.


Predstava donosi snažan scenski prikaz Kristove muke, promatrajući je ne samo kao povijesni događaj, nego i kao trajno pitanje ljudske savjesti, odgovornosti i vjere. Kroz dramski tekst Rajmunda Kuparea, publika je pozvana promišljati o smislu žrtve, pravednosti i ulozi čovjeka u odnosu prema istini i dobru.


ČETVRTAK (19.3.2026.)
Ovoga četvrtka na našem se Sveučilištu od 9 do 16 sati održava i Dan otvorenih vrata. Osim Dana otvorenih vrata toga dana slavimo i svetkovinu sv. Josipa - zaručnika Blažene Djevice Marije i zaštitnika Hrvatske. Ovaj važan dan ćemo obilježiti i na našem Sveučilištu svečanim misnim slavljem u 12 sati.

Četvrtkom u korizmi prije svete mise molimo i službenu molitvu crkve - molitvu časoslova.


PETAK (20.3.2026.)
Svakog petka u 11.30 u sveučilišnoj kapelici održava se pobožnost križnoga puta kroz koji na poseban način u ovom korizmenom vremenu razmatramo otajstvo Kristove muke.
 

Sve vas od srca pozivam na ove sadržaje i aktivnosti te se nadam da će vam biti plodonosni i pomoći na ovom korizmenom putu.

Svako dobro i Božji blagoslov,


Branimir Jagodić
sveučilišni kapelan