Pročelnik Sveučilišnog odjela za komunikologiju HKS-a prof. dr. sc. Danijel Labaš i docenti dr. sc. Lana Ciboci Perša te dr. sc. Ivan Uldrijan, zajedno s prof. dr. sc. Igorom Kanižajem s Fakulteta političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, predavanjima su sudjelovali na Državnom stručnom skupu za voditelje županijskih stručnih vijeća učitelja razredne nastave. Skup o temi Medijska pismenost održan je u Zadru od 3. do 5. travnja 2024. u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje.

Profesor Labaš održao je predavanja Medijska pismenost i važnost medijskog obrazovanja u razrednoj nastavi, Pozitivne i negativne strane medijskih sadržaja te Stereotipi u medijima i na društvenim mrežama, docentica Ciboci Perša govorila je o temama: Izgradnja kritičkih mislilaca: medijska pismenost u osnovnoškolskom kurikulu, Generacija Alfa u svijetu TikTok trendova te Razvijanje digitalne empatije: Izazovi i pristupi u suočavanju s elektroničkim nasiljem, a docent Uldrijan izlagao je o temama: Moć medija u obrazovanju: Integracija medija u suvremenu nastavu te Mediji i umjetna inteligencija: od informacije do dezinformacije. Na skupu je sudjelovalo više od 150 učitelja razredne nastave iz svih krajeva Republike Hrvatske.