Pročelnik Sveučilišnog odjela za komunikologiju prof. dr. sc. Danijel Labaš, izvanredna profesorica sa Sveučilišnog odjela za psihologiju dr. sc. Marina Merkaš i docent sa Sveučilišnog odjela za komunikologiju dr. sc. Ivan Uldrijan sudjelovali su na konferenciji CARNET Users Conference CUC2024 – AI u obrazovanju Novi početak ili početak kraja koja je održana 9. i 10. travnja virtualno, te 18. i 19. travnja 2024. u Rovinju u organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže CARNET.

Profesor Labaš sudjelovao je u okruglome stolu (BoF-u) o temi Utjecaj digitalne tehnologije na dobrobit djece i mladih. Kroz iskustva različitih stručnjaka govorilo se o obrazovnim, praktičnim, emocionalnim, kognitivnim, društvenim i zdravstvenim aspektima utjecaja digitalne tehnologije na dobrobit djece i mladih.

U dijelu u kojemu su najprije predstavljeni novi kurikuli o umjetnoj inteligenciji za osnovne i srednje škole nastali u sklopu projekta „Podrška primjeni digitalnih tehnologija u obrazovanju – BrAIn“, interaktivnim izlaganjem o istraživanjima u sklopu toga projekta, u kojemu je Hrvatsko katoličko sveučilište partner CARNET-u, sudjelovala je profesorica Merkaš. Predstavila je projektno istraživanje usmjereno na analizu utjecaja digitalne tehnologije na dobrobit djece i mladih.

Docent Uldrijan je, pak, sudjelovao na okruglome stolu (BoF-u) Svijet iz(a) ekrana na kojemu su predstavljeni rezultati istraživanja Digitalno (ne)pismeni provedenog u Gimnaziji Karlovac. U toj su školi doc. dr. sc. Lana Ciboci Perša sa Sveučilišnog odjela za komunikologiju i docent Uldrijan tijekom travnja sudjelovali u edukaciji profesora i stručnih suradnika o temama s područja medijske pismenosti.