U srijedu 5. lipnja 2024.  u Novinarskom domu u Zagrebu predstavljena je nova knjiga „Sociologija hrvatskog društva: Procesi i strukture u suvremenom hrvatskom društvu“ izv. prof. dr. sc. Ivana Burića s Fakulteta hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu.

Knjiga, koja je vrlo ambiciozan i hvalevrijedan poduhvat, obrađujući sve relevantne sociološke teme u gotovo dvadesetak poglavlja donosi aktualnu i kompleksnu sliku hrvatskog društva.

O knjizi su govorili prof. dr. sc. Dragan Bagić, prof. dr. sc. Jasminka Lažnjak, mr. sc. Velimir Šonje te sam autor, a uz brojnu publiku predstavljanju knjige su prisustvovali nastavnici i studentice Sveučilišnog odjela za sociologiju doc. dr. sc. Josip Ježovita, dr. sc. Toni Ćosić, Matea Škomrlj, Damir Mravunac, Paula Zujić, Marta Čagalj i Greta Barac te pročelnik Sveučilišnog odjela za komunikologiju prof. dr. sc. Danijel Labaš.

U ime akademske zajednice HKS-a čestitamo autoru na ovom iznimnom djelu!