Nastava povijesti u teoriji i praksi – državni stručni skup nastavnika povijesti na HKS-u

Po treći put u suorganizaciji Hrvatskog katoličkog sveučilišta i Agencije za odgoj i obrazovanje (AZOO) organiziran je skup za učitelje i nastavnike povijesti na Hrvatskom katoličkom sveučilištu. Učitelji i nastavnici povijesti kroz svoj rad jako dobro su upoznati koliko su u današnje vrijeme teški izazovi za svakog nastavnika jer očekivanja često puta prelaze okvir koji je zadan opisom radnog mjesta i posla. Od nastavnika se zahtijevaju potrebne vještine i umijeća, ali i prilagodba novim tendencijama u odgoju i obrazovanju. Cilj je skupa bio povezivanje znanstveno-istraživačke djelatnosti s praksom u osnovnim i srednjim školama te podizanje kvalitete i unaprjeđenje nastavničke prakse.