U srijedu 18. rujna 2024. Hrvatsko katoličko sveučilište posjetio je  izaslanstvo Američke biskupske konferencije predvođeno pomoćnim biskupom Detroita mons. Jeffreyjem Marcom Monfortonom, predsjednikom Pododbora Konferencije katoličkih biskupa SAD-a za pomoć Crkvi u srednjoj i istočnoj Europi. Uz pomoćnog biskupa Monfortona prisustovala je i Jennifer Healy, direktorica Ureda Pododbora USCCB te preč. Krunoslav Novak, generalni tajnik Hrvatske biskupske konferencije i docent na Sveučilišnom odjelu za komunikologiju.

Uz rektora Tanjića i prorektore Antolovića i Štefančića s biskupom Monfortonom susreli su se i stipendisti koji rade u nastavi i administraciji na Hrvatskom katoličkom sveučilištu, a Američka biskupska konferencija financira njihove doktorske studije. Rektor i prorektori izaslanike su upoznali s radom i razvojem Sveučilišta te o daljnjim planovima renovacije i izgradnje nastavnih kapaciteta HKS-ovog kampusa, nakon čega su posjetili novouređenu Sveučilišnu knjižnicu.