studiji nastava
Izrađeno

Hrvatsko katoličko sveučilište predstavilo svoje programe maturantima na Dubrovnik EXPO 2022

Od 3. do 5. studenog 2022. Hrvatsko katoličko sveučilište sudjelovalo je na Dubrovnik EXPO 2022, središnjem događaju u regiji koji promovira obrazovanje u organizaciji Centra za karijere mladih Dubrovnik.

Kroz izložbene prostore se predstavilo više od 28 izlagača iz sektora obrazovanja, a uz njih su se predstavili i ponajbolji gospodarstvenici te niz europskih inicijativa, uključujući i Predstavništvo Europske komisije u Hrvatskoj, Ured Europskog parlamenta u Hrvatskoj, Agencija za mobilnost i programe EU i Eurodesk. Događaju su prisustvovali i potpredsjednica Europske komisije za demokraciju i demografiju Dubravka Šuica, predstavnici Ministarstva znanosti i obrazovanja, Ministarstva turizma i sporta, Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih te Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

Više od 3500 mladih iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine te Crne Gore imali su priliku razgovarati s našim volonterima o studijima koje nudi Hrvatsko katoličko sveučilište, ali i o iskustvu studiranja na našem Sveučilištu, aktivnostima studentskih klubova, putovanjima, volontiranju, konferencijama i skupovima, duhovnom razvoju pojedinaca i svemu drugome što naše Sveučilište nudi. Na štandu su radili naši sadašnji i bivši studenti kojima ovom prigodom zahvaljujemo na njihovom vremenu i trudu.

U ostatku bogatog programa našle su se i panel rasprave, radionice i druga predavanja, kao i prilika za umrežavanje, druženje s drugim mladima te stjecanje novih znanja. Voditeljica Ureda za odnose s javnošću Suzana Obrovac Lipar sudjelovala je u panelu "Dva lica Tik Toka".

Prorektor za  nastavu prof. dr. sc. Roko Mišetić i voditeljica Ureda za odnose s javnošću Suzana Obrovac Lipar tijekom boravka u Dubrovniku održali su više predstavljanja programa Hrvatskog katoličkog sveučilišta  dubrovačkim gimnazijalcima i srednjoškolcima.