Izrađeno

Hrvatsko katoličko sveučilište potpisalo sporazum o suradnji s kineskim Sveučilištem sv. Josipa iz Macaua

Nakon posjeta prorektora profesora Zhang Shuguanga Hrvatskom katoličkom sveučilištu krajem rujna 2023., rektor prof. dr. sc. Željko Tanjić, 12. listopada 2023. službeno je posjetio Sveučilište svetog Josipa u Macauu, tijekom kojeg je potpisao Memorandum o suradnji na kampusu USJ Ilha Verde.

Rektora Tanjića dočekali su rektor USJ, prof. dr. sc. Stephen Morgan, prorektor za vanjske poslove i institucionalni razvoj, prof. dr. sc. Shuguang Zhang i prorektorica za studentska pitanja prof. dr. sc. Teresa Loong.

Petogodišnji Memorandum o razumijevanju, koji su potpisala dva rektora, učvrstit će suradnju i partnerstvo između oba katolička sveučilišta u područjima akademske razmjene i suradnje osoblja, zajedničkih istraživačkih projekata, razmjene i razvoja akademskih projekata, zajedničkog pristupa resursima i drugim područja od zajedničkog interesa.

Sveučilište sv. Josipa je katoličko sveučilište u Kini, ukorijenjeno u dugoj tradiciji međukulturalne razmjene koja je zaštitni znak katoličkog visokog obrazovanja u Macau još od Fakulteta svetog Pavla, osnovanog 1594.