studiji nastava
Izrađeno

Hrvatsko katoličko sveučilište na trećem Tjednu znanosti MUZZA

Od petka 12. do nedjelje 14. travnja  2024. u zgradi Rektorata Sveučilišta u Zagrebu održao se treći MUZZA tjedan znanosti, na kojem je po treći puta sudjelovalo i Hrvatsko katoličko sveučilište! Na službenom otvorenju u petak 12. travnja 2024. su sudjelovali naši studenti te rektor prof. dr. sc. Željko Tanjić i pročelnik Sveučilišnog odjela za komunikologiju prof. dr. sc. Danijel Labaš koji su ih došli podržati.

Naši vrijedni izlagači i studenti na štandu HKS-a sva tri dana od 10 do 19 sati posjetiteljima su kroz razne sadržaje moći otkrili više o ljudskom tijelu i psihi. Studenti Medicinskog fakulteta otkrivali su im tajne ljudskog tijela kroz igru, studenti Sveučilišnog odjela za sestrinstvo uz pomoć moderne opreme pokazali su kako je biti starija osoba, pomoću "pijanih naočala" koje su opasnosti alkohola te uz demonstracije reanimacije na modelima/lutkama kako spasiti život u hitnim situacijama.

Sveučilišni odjel za psihologiju posjetiteljima je pokazao fascinantni svijet uma kroz radionice perceptivnih i optičkih varki, mogu li vjerovati svojim osjetilima, donose li racionalne odluke te što se događa kada se mozak pregrije i kako vidimo boje, a Sveučilišni odjel za komunikologiju komunikacije je kroz radionice o retorici pokazao kako pobijediti strah od javnog nastupa i samopuzdano razgovarati te male trikove velikih majstora u komunikaciji putem grafičkog dizajna.

Uz to, naši nastavnici održali su radionice "Kardiopulmonalna reanimacija", "Digitalna kreativnost - Canva", "Mala škola retorike" i "Artikuliraj". Veliko hvala našim nastavnicima - asistentici Matei Vidulić, višoj predavačici Vesni Mijoč, izv. prof. dr. sc. Mariji Ćurlin i dr. rer. nat. Dominiku-Borni Ćepuliću na organizaciji sadržaja za Tjedan znanosti, a doc. dr. sc. Ivanu Uldrijanu sa Sveučilišnog odjela za komunikologiju i Voditeljici Ureda za odnose s javnošću dr. sc. Suzani Obrovac Lipar, na koordinaciji i preuzimanju inicijative treću godinu zaredom. Te naravno, našim studenticama i studentima bez kojih ovo sudjelovanje ne bi bilo moguće.