Izrađeno

Erasmus studenti na terenskoj nastavi u sklopu Qualitative Interview and Arts Based Research kolegija

Qualitative Interview and Arts Based Research izborni je kolegij namijenjen studentima koji žele iskusiti i usavršiti provedbu kvalitativnih istraživanja na inovativan i zanimljiv način. Kroz interaktivnu nastavu i vlastite istraživačke projekte, studenti imaju priliku dizajnirati, definirati i pripremiti odgovarajuće strategije i protokole. Specifičnost kolegija je i u terenskim aktivnostima izvan samih predavaonica. Ove godine na kolegiju sudjeluju studenti koji u sklopu Erasmus + programa provode semestar na Hrvatskom katoličkom sveučilištu, a dolaze iz Mađarske, Turske i Portugala. 
 


Erasmus studenti u ožujku 2025. posjetili su izložbu Pet dana, pet stvari u Galeriji Vladimir Nadzor, a umjetničko iskustvo pretočeno u izložbu povezivali su i s vlastitom situacijom i dolaskom u novo i nepoznato okruženje. U srijedu, 19. ožujka 2025., studenti su posjetili otvorenje Festivala svjetla i obišli neke od svjetlosnih eksponata, instalacija i projekcija na popularnim zagrebačkim lokacijama kao što su Dolac, Kaptol, Trg Republike Hrvatske, Mažuranićev, Marulićev i Europski trg. Mogli su naučiti više o metodi promatranja sa i bez sudjelovanja, okušati se u istoj ali i upoznati simbole i kulturu Zagreba. 


Kolegij Qualitative Interview and Arts Based Research izvodi se na diplomskoj razini na studiju sociologije. Nositeljica kolegija je doc. dr. sc. Miriam Mary Brgles, a suradnica dr. sc. Anamaria Malešević.