Ministarstvo znanosti, obrazovanja i mladih Republike Hrvatske izdalo je 29. svibnja 2024. Potvrdu Hrvatskom katoličkom sveučilištu o ispunjavaju uvjeta za obavljanje djelatnosti visokog obrazovanja i znanstvene djelatnosti. Ovom Potvrdom uspješno je dovršen postupak reakreditacije Hrvatskog katoličkog sveučilišta određen za 2023. godinu, a kojeg je provela Agencija za znanost i visoko obrazovanje.

Stručno povjerenstvo ocijenilo je Hrvatsko katoličko sveučilište dobrim ocjenama što svjedoči o kvaliteti rada Hrvatskoga katoličkog sveučilišta.

Podsjetimo, u studenome 2023. Hrvatsko katoličko sveučilište posjetilo je međunarodno stručno povjerenstvo sastavljeno od devet članova. Sveučilište je za tu priliku pripremilo iscrpan dokument Samoanalize zajedno s popratnom dokumentacijom. Nakon posjete Stručno je povjerenstvo izradilo Izvješće koje sadrži analizu i ocjene kvalitete svih pet tema koje pokrivaju cjelokupnu djelatnost visokog učilišta: interno osiguravanje kvalitete i društvena uloga visokog učilišta, studijski programi, nastavni proces i podrška studentima, nastavnički i institucijski kapaciteti, znanstvena djelatnost. Četiri teme dobile su zadovoljavajuću razinu kvalitete i jedna visoku razinu kvalitete. Stručno povjerenstvo dalo je i više preporuka za daljnje unaprjeđenje kvalitete na Sveučilištu. Akreditacijski savjet Agencije za znanost i visoko obrazovanje je na temelju tih nalaza dao Akreditacijsku preporuku Ministarstvu znanosti, obrazovanja i mladih Republike Hrvatske za izdavanje Potvrde o ispunjavaju uvjeta za obavljanje djelatnosti visokog obrazovanja i znanstvene djelatnosti te izrade akcijskog plana za ostvarenje predloženih preporuka.

Dokumenti vezani uz reakreditacijski postupak na Hrvatskom katoličkom sveučilištu nalaze se na poveznici.