Hrvatsko katoličko sveučilište organizator je Ljetne škole muzikoterapije u okviru  Kombiniranog intenzivnog programa (BIP): „Skill enhancement through music: Concepts, methods, and techniques to empower motor, cognitive, emotional, and communicative abilities with musical activities in children and adults“ koji se održava od 21. do 27. srpnja 2024. na otoku Prviću. Program se izvodi u prostorima župnog dvora župe  Gospe od Milosti u Prvić Luci, a domaćin je don Božo Škember  kojem ovom prigodom zahvaljujemo na gostoprimstvu.

Partneri programa su Katoličko sveučilište u Portugalu (Universidade Catòlica Portuguesa), Sveučilište Babeș-Bolyai (Babeș-Bolyai University) iz Rumunjske i Katoličko sveučilište Svetog Srca (Università Cattolica del Sacro Cuore) iz Milana u Italiji. Na programu sudjeluje 20 studenata s partnerskih institucija te 5 studenata Hrvatskog katoličkog sveučilišta. Uz studente na programu sudjeluje i troje predavača s partnerskih institucija. Program je organiziran i sufinaciran preko Erasmus+ programa.

Sudionici programa su prvi susret imali virtualno 17 srpnja 2024., koristeći platformu Teams. Na virtualnom susretu sudjelovalo je deset studenata Katoličkog sveučilišta u Portugalu, pet studenta Sveučilišta Babeș-Bolyai iz Rumunjske, pet studenata Katoličkog sveučilišta Svetog Srca iz Italije, pet studenta Hrvatskog katoličkog sveučilišta te predavači i koordinatori programa. Tom prigodom voditeljica programa izv. prof. dr. sc. Ljiljana Pačić-Turk upoznala je polaznike s radom i djelovanjem Hrvatskog katoličkog sveučilišta, predstavljena su partnerska sveučilišta, program konferencije, sudionici su se međusobno upoznali i razmjenjivali iskustva povezana s temom ljetne škole.