U ponedjeljak 18. prosinca 2023. uspostavljena je suradnja između Sveučilišnog odjela za komunikologiju Hrvatskog katoličkog sveučilišta i Košarkaškog kluba Cibona. Studenti sveučilišnog prijediplomskog i diplomskog studija komunikologije, njih 14 u prvoj fazi suradnje, započet će s radom u Uredu za odnose s medijima KK Cibona.

Na uvodnom sastanku studente je pozdravio direktor KK Cibona Tomislav Šerić, a na potpisivanju studentskih volonterskih ugovora pristuan je bio pročelnik Sveučilišnog odjela za komunikologiju prof. dr. sc. Danijel Labaš. Uz posredstvo kolege Svena Simova iz Odjela za strateško planiranje i razvoj HKS-a i podršku pročelnika Labaša je ova suradnja i ostvarena. Nakon potpisivanja ugovora studentice i studenti uz vodstvo djelatnika KK Cibona razgledali su Sobu trofeja i upoznali se s Ciboninim prvotimcima. U sklopu suradnje naši studenti dobili su priliku stjecati novo iskustvo u poslovima vezanim uz marketing i medije.

Obradovani početkom suradnje iz Ureda za odnose s medijima KK Cibona su poručili: “Vjerujemo da studentima možemo pružiti jedinstvenu priliku da steknu neprocjenjivo iskustvo u jednom pozitivnom i kvalitetnom okruženju, da upoznaju košarku kao sport te se povežu s drugima. Isto tako, vjerujemo da će spoj energije, entuzijazma i stručnosti biti ključan za ostvarivanje zajedničkih ciljeva i postizanje izvrsnosti na svim područjima. Ovaj početni period suradnje bit će vrijeme u kojem ćemo zajedno učiti, rasti i razvijati se, a cilj je da Košarkaški klub Cibona postane poželjno mjesto studentima za odrađivanje stručne prakse u budućnosti. Da je Košarkaški klub Cibona i danas je poželjno mjesto, pokazao nam je ovaj prvi period u kojem je svoj interes iskazao velik broj studenata, a njih 14 od danas kreće na svoj put s nama. Na ovaj način želimo postati primjer svima u Hrvatskoj te potaknuti i druge da krenu istim ili sličnim smjerom. Radujemo se zajedničkom putovanju i izazovima koji nas očekuju!”.