U sklopu Erasmus+ programa od 20. do 24. svibnja 2024. na Hrvatskom katoličkom sveučilištu boravio je profesor Ryszard Sadowski s Cardinal Stefan Wyszyński University, Poljska te profesorice Valentina Milenkova i Petya Pachkova sa South-West University “Neofit Rilski”, Bugarska.

Tijekom boravka na našem Sveučilištu sastali su se s prorektorom za međunarodnu suradnju prof. dr. sc. Hrvojem Štefančićem, v. d. sveučilišnog koordinatora studentske mobilnosti doc. dr. sc. Suzanom Peran, ECTS koordinatoricom Sveučilišnog odjela za sociologiju doc. dr. sc. Miriam Mary Brgles te Voditeljicom odjela za projekte mobilnosti Aleksandrom Gečević, mag. soc. et. mag. educ. soc. Profesor Ryszard Sadowski prezentirao je rad časopisa “Studia Ecologiae et Bioethicae” te održao gostujuće predavanje za studente sveučilišnog prijediplomskog studija Sociologija pod naslovom “The Role of Catholicism in Shaping a Culture of Sustainable Consumption” te se sastao sa zaposlenicima Sveučilišne katedre za teologiju.

Profesorica Pachkova održala je gostujuće predavanje pod naslovom „The Influence of Globalization on Bulgarian Lifestyle“ za studente treće godine sveučilišnog prijediplomskoga studija Sociologija, dok je profesorica Milenkova održala predavanje pod nazivom „Political leaders at national and European level“. Profesorice su prezentirale glavne rezultate nacionalnoga istraživanja u Bugarskoj naslovljenoga „Digital Media Literacy in the context of Knowledge Society: state and challenges“. Projekt je trajao tri godine, a za isti su dobile nagradu bugarskog Ministarstva znanosti i obrazovanja.