U okviru terenske nastave iz kolegija Obiteljska terapija, studenti druge godine sveučilišnog diplomskog studija Psihologija u pratnji dr. sc. Ane Šeremet posjetili su Teološki fakultet Sveučilišta u Ljubljani gdje su se upoznali sa studijskim programima Katedre za bračnu i obiteljsku terapiju te psihologiju i sociologiju religije.

Tijekom boravka u Ljubljani posjetili su i Franjevački obiteljski institut gdje su studenti mogli vidjeti kako educirani psihoterapeuti svakodnevno rade s pojedincima, bračnim parovima i obiteljima. Prof. dr. sc. Christian Gostečnik, začetnik relacijsko-obiteljskog modela psihoterapije održao je predavanje o Kontratransferu i transferu u terapijskom procesu te kroz nekoliko kratkih terapijskih razgovora, u kojima su sudjelovali sami studenti, prikazao kako izgleda konkretan rad s klijentima. Na kraju susreta studenti su posjetili nedavno obnovljenu knjižnicu franjevačkog samostana s pinakotekom.