Doc. dr. sc. Marijana Togonal sa Sveučilišnog odjela za komunikologiju je u četvrtak 28. rujna 2023. sudjelovala na okruglom stolu “Izazovi hrvatske nastave u inozemstvu”.

Okrugli stol, održan na Fakultetu hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu, okupio je niz stručnjaka i znanstvenika iz različitih institucija i ustanova koji se bave proučavanjem i poučavanjem hrvatskoga kao inog jezika. Docentica Togonal govorila je o tome kako iskoristiti iskustva hrvatske nastave u inozemstvu u programima učenja hrvatskoga jezika za strance u Hrvatskoj.

Na skupu se raspravljalo i o izazovima u organizaciji provođenja hrvatske nastave u inozemstvu, ulozi nastavnika u tom procesu i mogućnostima njihove edukacije, kao i o nužnoj reviziji Kurikula hrvatske nastave u inozemstvu koji je donesen 2003. te su predstavljeni i rezultati istraživanja koji su u tome području provedeni u novije vrijeme.