Doc. dr. sc. Petra Palić s Odjela za sociologiju sudjelovala je i održala četiri predavanja na  temu „Welfare systems and challenges of inequality and poverty“ na ljetnoj školi Franjine ekonomije.

Tema ove ljetne škole koja se održavala u Splitu od 18. do 25. kolovoza bila je „Raspodjela bogatstva i cjeloviti ljudski razvoj: doprinosi Franjine ekonomije“, a suorganizatori su uz Hrvatsko katoličko sveučilište bili Fakultet društvenih znanosti s Angelicuma i Docat Centar Split.

Ljetna škola se ove godine izvodila unutar kombiniranog intenzivnog programa (Blended Intensive Programmes – BIP) uz potporu Europske unije kroz program Erasmus+ u sklopu kojega su partneri Sveučilište primijenjenih znanosti Tarnówa u Poljskoj, Teološki fakultet Sveučilišta u Ljubljani, Katoličko sveučilište Pázmány Péter u Budimpešti i Sveučilište Gál Ferenc iz Segedina u Mađarskoj. Na ovoj ljetnoj školi okupilo se tridesetak sudionika iz europskih zemalja te dvanaest predavača.