U sklopu Erasmus+ mobilnosti u svrhu osposobljavanja, djelatnici Hrvatskog katoličkog sveučilišta Tomislav Jukl i Sven Simov od 1. do 5. srpnja 2024. boravili su u Istanbulu u Turskoj na Galata sveučilištu Sveučilište Istanbul Galata, koje se nalazi se na obali Zlatnog roga, povijesnom istanbulskom poluotoku. Sa četiri fakulteta; Umjetnost i društvene znanosti, zdravstvena znanost, stomatologija i sportske znanosti, Sveučilište Istanbul Galata ima važno mjesto u akademskom svijetu s nacionalnim i međunarodnim aktivnostima koje se održavaju svake godine.

Kolege Jukl i Simov upoznali su se s radom sveučilišnih ureda za međunarodne odnose, ureda za kvalitetu sveučilišta i IT odjela, obišli sveučilišni kampus, razmijenili korisne primjere u svojem stručnom radu te sudjelovali u edukacijama i aktivnostima job shadowing-a.