Od 16. do 19. srpnja na Vrije Universiteit Amsterdam održala se EASST-4S konferencija na kojoj je sudjelovala asistentica iz Laboratorija za etiku digitalnih tehnologija u zdravstvu Digit-HeaL, Anamaria Malešević. Asistentica Malešević predstavila je rad pod nazivom The Human touch in Medical AI: The Potential of Patient & Public involvement u koautorstvu s izv. prof. dr. sc. Antom Čartolovnim. Također, bila je uključena kao  diskutant na panel How to research medical AI?

Konferencija okuplja veliki broj stručnjaka iz područja STS-a (Science and Technology Studies) te se održava svake četiri godine u suradnji European Association for the Study of Science and Technology (EASST) i Society for Social Studies of Science (4S).