Izv. prof. dr. sc. Marijana Togonal sa Sveučilišnog odjela za komunikologiju održala je predavanje i radionicu „Communication Skills“ za 21. generaciju alumna – stipendista programa „The Internship Programme of German Business“.

U Poreču se od 12. do 16. rujna okupilo stotinjak alumna programa stažiranja u njemačkim tvrtkama kojemu je cilj osnažiti studente i mlade diplomante u stjecanju iskustva rada u njemačkim tvrtkama u internacionalnom radnom i jezičnom okruženju. „The Internship Program of German Business“ pridonosi praktičnoj obuci i obrazovanju mladih ljudi i nakon završetka studija, a koji su spremni razmišljati izvan okvira i oblikovati gospodarski razvoj svojih zemalja. U 21 godini postojanja stipendirano je preko 1000 mladih iz zemalja zapadnoga Balkana i Hrvatske koji su radna iskustva stjecali u njemačkim tvrtkama, ustanovama i institucijama. Na redovitim godišnjim okupljanjima alumna organiziraju se predavanja i radionice iz različitih područja i disciplina u kojima se nadograđuju znanja, vještine i kompetencije stečene redovitim obrazovanjem te praktičnim radom čime se programom podupire ideja cjeloživotnoga obrazovanja. Organizatori okupljanja u Poreču iskazali su potrebu za dodatnim usvajanjem teorijskih i praktičnih znanja o komunikacijskim vještinama o čemu je izv. prof. dr. sc. Marijana Togonal održala cjelodnevnu radionicu. Više o programu na poveznici.