Studentica treće godine sveučilišnog prijediplomskog studija Povijest Izabela Rajić sudjelovala je na Erasmus ljetnoj školi “Heritology” u Ljubljani od 8. do 12. srpnja 2024.

Školu su organizirali Sveučilište Alma Mater Europaea (Institut za humanističke studije) u suradnji s Odjelom za arheologiju Sveučilišta u Ljubljani, Nacionalnim muzejom Slovenije, Parkom vojne povijesti Pivka i tvrtkom Krasen Kras. Počasni pokrovitelj ljetne škole bio je bivši predsjednik Republike Slovenije, Borut Pahor. Program škole bio je usmjeren na proučavanje očuvanja kulturne baštine, s posebnim naglaskom na arheološke lokalitete. Tijekom trajanja škole, sudionici su i posjetili nekoliko značajnih mjesta, uključujući Akvileju, Monkodonju i pulsku arenu, gdje su iz prve ruke učili o njihovom povijesnom i kulturnom značaju.