Nastavnice sa Sveučilišnog odjela za psihologiju, izv. prof. dr. sc. Sandra Nakić Radoš, dr. sc. Maja Brekalo i Maja Žutić, mag. psych., dobile su priznanje za jedan od deset najcitiranijih radova objavljenih u Q1 časopisu Acta Psychiatrica Scandinavica (Journal impact factor: Clarivate IF 6.7; CiteScore Scopus 10.6) objavljenih u razdoblju 2022.-2023. kod izdavača Wiley. Rad Clinical practice guidelines with recommendations for peripartum depression: A European systematic review do sada je citiran 20 puta (prema Google Scholaru) te je nastao u okviru COST Akcije Research Innovation and Sustainable Pan-European Network in Peripartum Depression Disorder (Riseup-PPD, CA18138) koja se provodila od 2019. do 2023.

U ovom preglednom radu ističe se kako samo 11 europskih zemalja ima kliničke smjernice za peripartalnu depresiju te su uglavnom niske kvalitete. Upravo stoga, COST Akcija je razvila nove europske smjernice za prevenciju, probir i tretman peripartalne depresije u dugotrajnom procesu kojim je rukovodila Nakić Radoš te su objavljene na web stranici COST Akcije Riseup-PPD.