Pravni izvori za pripremu kandidata za testiranje te sadržaj i način testiranja

natječaj

HRVATSKO KATOLIČKO SVEUČILIŠTE

Ilica 242

Zagreb, 27. travnja 2022. godine

PRAVNI IZVORI ZA PRIPREMU PRISTUPNIKA KANDIDATA ZA TESTIRANJE TE NAČIN I SADRŽAJ TESTIRANJA

za zasnivanje radnog odnosa za radna mjesta:

1. Javni službenik na radnom mjestu I. vrste – voditelj odjeljka, voditelj referade i voditelj ostalih ustrojstvenih jedinica, Voditelj Ureda prorektora u Uredu prorektora, na neodređeno vrijeme s punim radnim vremenom uz probni rad od šest mjeseci – 1 izvršitelj.

- Zakon o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju

-Zakon o sustavu osiguranja kvalitete u visokom obrazovanju i znanosti

- Statut Hrvatskog katoličkog sveučilišta

- Pravilnik o ustroju i o radu Hrvatskog katoličkog sveučilišta.

1. Javni službenik na radnom mjestu I. vrste - rukovoditelj odjela u područnoj službi, Voditelj Službe za pravne, kadrovske i opće poslove u Službi za pravne kadrovske i opće poslove, na neodređeno vrijeme s punim radnim vremenom uz probni rad od 6 mjeseci – 1 izvršitelj.

- Zakon o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju

- Zakon o radu

- Statut Hrvatskog katoličkog sveučilišta

- Pravilnik o ustroju i o radu Hrvatskog katoličkog sveučilišta.

1. Javni službenik na položaju I. vrste - voditelj odjeljka, voditelj referade i ostalih ustrojstvenih jedinica, Voditelj Odjela za primjenu ECTS bodova i priznavanje inozemnih visokoškolskih kvalifikacija i razdoblja studija u Službi za poslove studija; Odjel za primjenu ECTS bodova i priznavanje inozemnih visokoškolskih kvalifikacija i razdoblja studija, na neodređeno vrijeme s punim radnim vremenom uz probni rad od šest mjeseci – 1 izvršitelj.

- Zakon o priznavanju inozemnih obrazovnih kvalifikacija ,

1. Javni službenik na radnom mjestu I. vrste – stručni suradnik, Stručni suradnik u Službi za poslove studija; Odjel za administrativno-tehničku potporu izvođenja studija, na određeno vrijeme s punim radnim vremenom uz probni rad od šest mjeseci – 1 izvršitelj.

- Zakon o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju ,

1. Javni službenik na radnom mjestu I. vrste – stručni savjetnik, Stručni savjetnik u Službi za strateško planiranje, razvoj i projekte; Odjel za projekte, na neodređeno vrijeme s punim radnim vremenom uz probni rad od šest mjeseci – 1 izvršitelj.

- Zakon o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju ,

1. Javni službenik na radnom mjestu I. vrste – stručni suradnik, Stručni suradnik u Službi za strateško planiranje, razvoj i projekte; Odjel za projekte, na neodređeno vrijeme s punim radnim vremenom uz probni rad od šest mjeseci – 1 izvršitelj.

- Zakon o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju ,

1. Javni službenik na radnom mjestu II. vrste – viši informatički referent, Viši informatički referent u Samostalnom odjelu za osiguranje kvalitete, na određeno vrijeme s punim radnim vremenom uz probni rad od šest mjeseci – 1 izvršitelj.

- Zakon o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju ,

Testiranje se sastoji od provjere znanja, sposobnosti i vještina :

• provjere znanja iz područja za koje je naveden opis poslova iz Natječaja,
  • provjere znanja stranog jezika,
  • provjere znanja rada na računalu,

i razgovora s pristupnicima koji zadovolje na provedenoj provjeri znanja, sposobni i vještina .