Izrađeno

Održan "Erasmus+ Welcome Day" na Hrvatskom katoličkom sveučilištu

U utorak, 1. listopada 2024., održan je Erasmus+ Welcome Day kojim smo obilježili početak akademske godine i poželjeli dobrodošlicu Erasmus+ studentima!

U zimskom semestru XV. akademske godine, na HKS-u će boraviti 15 studenata iz Portugala, Francuske, Slovačke i Italije. Na uvodnom sastanku studente su pozdravili prorektorica za međunarodnu suradnju, prof. dr. sc. Jasna Ćurković Nimac te sveučilišni koordinator studentske mobilnosti, izv. prof. dr. sc. Zoran Turza, dok je sastanak moderirala Aleksandra Gečević, mag. soc. et mag. educ. soc., Voditeljica odjela za projekte mobilnosti. Sudionici su imali priliku upoznati se s našim Sveučilištem, njegovom upravom te svojim ECTS koordinatorima, a asistentica na Sveučilišnom odjelu za povijest Veronika Novoselac, mag. hist. et mag. comm., održala je zanimljivo predavanje pod nazivom "Exploring Croatian History: A Journey Through Time". Svakom studentu dodijeljen je i mentor s kojim su obišli Kampus i važne lokacije na njemu, a mentori će im biti dostupni tijekom cijelog semestra kako bi se olakšala prilagodba i snalaženje tijekom boravka u Hrvatskoj.

Želimo našim Erasmus+ studentima uspješan i ugodan boravak na Hrvatskom katoličkom sveučilištu!